UNIJA DIREKTORA ŠKOLA CRNE GORE | MONTENEGRIN SCHOOL HEADS ASSOCIATION uds@live.edu.me
Konferencija 2017

Druga konferencija Unije direktore škola Crne Gore održana je od 30.03 – 1.04. 2017.  u Baru.

U radu konferencije su učestvovali direktori predškolskih ustanova, osnovnih škola, srednjih škola, resursnih centara i učeničkih domova.

Konferenciju je otvorio predsjednik Unije, Veljko Botica, a prisutnima se zatim obratio Veljko Tomić – Generalni direktor Direktorata za opšte srednje, srednje stručno i obrazovanje odraslih. Otvaranju konferencije su prisustvovali i rukovodioci Zavoda za školstvo, Centra za stručno obrazovanje, Ispitnog centra, Zavoda za udžbenike i Odsjeka za inspekciju za prosvjetu i sport iz Uprave za inspekcijske poslove, predsjednik sindikata prosvjete Zvonko Pavićević,  radni dio prvog dana konferencije je završen predavanjem  prof. dr Šefike Alibabić sa Univerziteta u Beogradu.

Tokom dvodnevnog rada, predavanja su održali Olivera Todorović iz Zavoda za unapređenje obrazovanja i vaspitanja, akademik Slobodan Backović , Bratislav Filipović iz kompanije Akdemija Filipović, prof. dr Nenad Vujadinović, podpredsjednica Unije srednjoškolaca Crne Gore, Andrea Mićanović, i predsjednik Unije, Veljko Botica,  a održana je i živa diskusija  tokom okruglog stola povodom izmjena i dopuna zakona o obrazovanju.

Pored zvaničnog programa, Konferencija je bila i prilika da se kroz neformalne susrete direktora dodatno razmjene iskustva, učvrste postojeći i uspostave novi vidovi saradnje.

DS