UNIJA DIREKTORA ŠKOLA CRNE GORE | MONTENEGRIN SCHOOL HEADS ASSOCIATION uds@live.edu.me
Panel Bijelo Polje

Prva u nizu od tri panel diskusije na temu Godišnji plan rada ustanove održana je danas u Bijelom Polju, u Gimnaziji “Miloje Dobrašinović”. Moderator je bio Veljko Botica, predsjednik UDŠCG, a panelisti su bili Ramo Kolašinac, savjetnik u CSO, Živko Šekularac, direktor OŠ „Vuk Karadžić“ Berane, Mervan Avdović, direktor Srednje stručne škole Pljevlja  i Miloš Marić, direktor Srednje elektro-ekonomske škole Bijelo Polje.

Nakon diskusije, izuzetno korisnu prezentaciju na temu Ugovori o radu održao je Predrag Vujačić, pravnik u Zavodu za školstvo.

Skupu je prisustvovalo 47 direktora Sjeverne regije, a tokom vrlo konstruktivne diskusije koja se odbijala u pozitivnoj atmosferi, posebna pažnje je posvjećena razvojnom planiranju, godišnjem planu rada, njegovoj strukturi, načinu organizacije izrade plana, praćenju njegove realizacije i vršenju evaluacije na kraju perioda.

DS